09.12.2018ראשון

  • המקור לתאונות עגורנים הוא בתחזוקה לקויה ולא בגיל המנופים (גלובס)
  • נכנס לתוקף: קנס של עד 2.5 מיליון ש"ח לקבלן בניין אשר יפר הוראות בטיחות (דה מרקר)
  • שכר מפקחי הבטיחות בענף הבנייה עולה בכ-3,500 שקל בחודש (דה מרקר)
  • קורס ראשון לתכנון והקמה בטיחותית של עגורנים (גלובס)
  • הממשלה: קנסות אישיים לקבלנים ומנכ"לים על עבירות בטיחות (Ynet)
  • המדינה לרשויות: פעלו לשיפור הבטיחות באתרי הבנייה (גלובס)
  • אבזור בטיחות מתקדם – חובה ברכב חדש משנת 2018 (אוטו)
  • 70% מכלי הרכב הכבדים בישראל הצטיידו כבר במערכות בטיחות (Ynet)
  • קורס בשפה הערבית לנאמני בטיחות (דה מרקר)
  • הכללים לשמירה על בנייה בטוחה בתמ"א 38 (Ynet)

כללי

פעילות גופנית יומית מגדילה את הבטיחות בעבודה

מחקרים: רבע שעה של הליכה, הרפיית שרירים או מתיחות מפחיתה באופן משמעותי את היקף הפציעות ואף משפרת את הריכוז, מצב הרוח והיעילות בעבודה

פורסם: 21.10.2017 , 12:10

יותר ויותר חברות בעולם, במיוחד אלו שמאופינות בעבודות פיזיות כגון בענף הבנייה, החלו להקדיש בכל יום עבודה זמן מיוחד זו עוסקים העובדים בפעילות גופנית. גם חברות שעיקר עבודתן היא משרדית, מאמצות את ההתעמלות כחלק בלתי נפרד של יום העבודה.

המחקרים המדעיים מראים כי פעילות גופנית בזמן העבודה תורמת רבות להעלאת בטיחותם של העובדים בכך שהיר מפחיתה את היקף הפציעות שלהם, משפרת את מצב רוחם ואף מגדילה את הפרודוקטיביות של העובדים. פחות פציעות גם חוסכות לחברות ולעובדים כסף על הבריאות ועל אובדן הפרודוקטיביות.

50,000 עובדי חברת הבנייה Skanska USA, למשל,  מתחילים כל יום עבודה באתרי הבנייה שלה בכל רחבי העולם בהתעמלות קבוצתית. העובדים מותחים את החלק האחורי של הרגליים ושל הידיים ועובדים בעיקר על קבוצות שרירים גדולות. אחר כך הם יכולים להתפנות ליום העבודה. מאז החלו בפעילות הגופנית הזו, נרשמה בחברה ירידה משמעותית בהיקף כאבי הגב והשרירים בקרב העובדים – ירידה של 66% בבעיות הגב התחתון וירידה של 73% בפציעות של שרירים ובהיקף הנקיעות.

מחקרים עדכניים מלמדים כי פעילות גופנית תורמת רבות לעובדים גם היא נעשית באמצע היום ולא רק בתחילתו. הליכה בחוץ בשטחים ירוקים  בשעות הצהריים ו/או ביצוע של תרגילי הרפייה משפיעות באופן חיובי על רמות הריכוז, המתיחות והעייפות שהעובדים חווים בסוף יום עבודה. תרגול של 15 דקות בלבד בהפסקת הצהריים מביא לריכוז טוב יותר ולפחות עייפות בשעות אחר הצהריים. תרגילי הרפייה בצהריים גורמים אף הם לריכוז טוב יותר בשעות אחר הצהריים ואף מפחיתות את רמות הלחץ והעייפות בשעות אחר הצהריים. בימים בהם העובדים עוסקים בפעילות גופנית במהלך הפסקת הצהריים, הם דיווחו על רמות גבוהות יותר של שלווה נפשית ומצב רוח טוב בסוף יום עבודה.

 

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או עמדת החברה, ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות.